To nas napędza

Jesteśmy firmą technologiczno-konsultingową oferującą rozwiązania i usługi dla branży health & biotech, które wspierają zarządzanie efektywnością organizacji i projektów w branży badań klinicznych. Nasze rozwiązania opierają się na automatyzacji, standaryzacji, centralizacji danych oraz transparentnym i natychmiastowym przepływie informacji.

Misja

Usprawniamy badania kliniczne dzięki naszej platformie i wiedzy eksperckiej, przyspieszając dostęp do przełomowych terapii. Naszą pasją jest wspieranie systemów zarządzania R&D, SMO i CRO poprzez dostarczanie informacji umożliwiającej szybsze i trafniejsze podejmowanie decyzji.

Wizja

Nasza platforma i usługi usprawniają zarządzanie badaniami klinicznymi dla ośrodków i sieci badawczych, przyspieszając badania w celu szybszego i bardziej opłacalnego osiągnięcia przełomowych rozwiązań w medycynie.

Nasza podróż zapisana na kamieniach milowych

2014
Od Wizji do Wartości

W 2014 roku doświadczony zespół konsultantów i ekspertów Factor Consulting dostrzegł rosnące wyzwania w zarządzaniu badaniami klinicznymi i postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Zidentyfikowali oni potrzebę większej efektywności i wykorzystania technologii w ośrodkach badawczych. To doprowadziło do rozpoczęcia opracowywania kompleksowego systemu informatycznego, którego celem była poprawa zarządzania efektywnością oraz wdrożenie praktyk opartych na obiektywnych celach. Z wyzwaniami w tych obszarach borykało się wiele organizacji prowadzących badania kliniczne. To był początek długofalowego projektu, który miał zaowocować powstaniem platformy wspierającej efektywną realizację wartościowych badań klinicznych.

2015
Spełnione obietnice

Minął zaledwie rok od naszego powstania, a już osiągnęliśmy pierwszy ważny kamień milowy – uruchomienie wstępnej, w pełni funkcjonalnej wersji naszego systemu. Ten kluczowy etap nie tylko oznaczał przekształcenia naszej pracy w rozwiązanie nadające się do sprzedaży, ale także pomyślną implementację rozwiązania w pierwszych ośrodkach badawczych. Wczesne wdrożenie przez kluczowych interesariuszy było dowodem na ogromny potencjał i skuteczność naszego innowacyjnego podejścia.

2017 
Nowy rozdział

Sukces i potencjał projektu w 2017 roku doprowadziły do istotnej zmiany organizacyjnej. Staliśmy się samodzielną firmą - Clinical Trials Solutions - oddzielając się od spółki macierzystej. Wraz z nową strukturą wprowadziliśmy również naszą flagową markę SMARTrials®, podkreślając tym samym nasze zaangażowanie w inteligentne, oparte na technologii rozwiązania dla badań klinicznych.

2018
Wzrost zdolności i zasięgu

Do 2018 roku nasz system ewoluował, oferując teraz zaawansowane funkcje zarządzania przepływem wizyt i logami procedur badawczych, rekrutacją uczestników oraz transakcjami finansowymi z organizacjami badawczymi (CRO) i sponsorami. W tym samym roku przeszliśmy również pierwszą rundę finansowania, pozyskując środki, które napędziły dalszy rozwój technologiczny. System rozbudowaliśmy o m.in. automatyczną kontrolę dostępu, wzmocnione zabezpieczenia oraz integrację z systemami helpdeskowymi.

2019-2020
Stawiamy na bezpieczeństwo i wydajność

W kolejnych latach priorytetem stały się dla nas wzmocnienie bezpieczeństwa systemu, integracja oraz poprawa doświadczenia użytkowników. Dopracowaliśmy moduły do zarzadzania startup’em badań, zarządzania finansami i wielostronnej oceny umów. Nasze zaangażowanie w bezpieczeństwo i integralność danych zostało dodatkowo wzmocnione dzięki udoskonaleniom modułu AuditTrail oraz kalendarzy uniwersalnych.

2021
Spełnianie wymagań i optymalizacja procesów

Wraz z ewolucją przepisów i standardów branżowych, rozwijała się również nasza platforma SMARTrials®. Wprowadziliśmy moduły dostosowane do harmonogramowania zadań, zarządzania plikami PDF oraz przepływów dokumentów, zapewniając zgodność z CFR 21 i zwiększając operacyjną efektywność. W tym okresie nasza platforma stała się bardziej zintegrowana i uzyskała dodatkowe zdolności do zarządzania sieciami, ośrodkami i różnymi projektami badawczymi.

2023-2024
Rozwiązania szyte na miarę potrzeb

Wciąż wyprzedzamy rynek, nieustannie poszerzając możliwości platformy SMARTrials®. Nasze najnowsze osiągnięcia to moduły eCRF, IWRS i monitorowania badań, stworzone z myślą o standardach modelu CWBK 2.0. Wprowadziliśmy również moduły do szkoleń wewnętrznych i ewidencji czasu pracy, podkreślając tym samym nasze zaangażowanie w rozwój zarówno technologii, jak i kompetencji użytkowników.

Architekci i filary naszego projektu

Liderzy

dr Janusz Bąk

dr Janusz Bąk

Prezes Zarządu
Ekspert w dziedzinie kontrolingu finansowego i zarządczego o mistrzowskich umiejętnościach analitycznych. Praktyk efektywnych procesów decyzyjnych, wyznaczający cele i prowadzący zespół CTS do sukcesu. Wyróżnia się nie tylko wyjątkowymi zdolnościami intelektualnymi, ale również nieprzeciętnymi umiejętnościami kulinarnymi w zakresie przygotowania prawdziwej włoskiej pizzy.
Mikołaj Pisarski

Mikołaj Pisarski

Dyrektor ds. marketingu
Mistrz komunikacji i strateg na rynku inwestycyjnym. Z zamiłowaniem zgłębia tajniki ekonomii austriackiej i filozofii libertariańskiej.
Michał Bajda

Michał Bajda

Dyrektor techniczny
Architekt systemów informatycznych, pionier w zakresie projektowania systemów CTMS opartych na procesach, współprojektant systemu CTMS SMARTrials®. Mistrzowsko projektuje i wdraża zaawansowane rozwiązania IT, dbając o ich zgodność z wymogami rynku, legislacji i procesów biznesowych. Zapalony maratończyk i pasjonat fotografii.
Edyta Mechla

Edyta Mechla

Menedżer zespołu kontrolingu
Doświadczona menedżerka odpowiedzialna za kierowanie zespołem zajmującym się zarządzaniem finansami w badaniach klinicznych i rozliczeniami sponsorów i zespołów badawczych. Jest skrupulatna, analityczna i zorientowana na wyniki. W wolnym czasie chętnie zgłębia tajniki kryminologii i kryminalistyki.

Eksperci

Łukasz Pulnik

Łukasz Pulnik

Główny ekspert ds. automatyzacji i systemów IT
Lider technologiczny i współtwórca CTMS SMARTrials®. Magik SQLa i specjalista od tworzenia systemów raportowania. Implementuje najnowsze rozwiązania branżowe w produktach dedykowanych klientom. Z zamiłowaniem oddaje się wspinaczce skałkowej i górskim wyprawom.
dr Przemysław Stach

dr Przemysław Stach

Wiodący analityk biznesowy i ekspert ds. rozwoju biznesu
Ekspert w zakresie systemów zarządzania efektywnością. Dba o to, aby rozwiązania oferowane klientom wspierały rozwój ich biznesu. Uczestniczy w tworzeniu nowych rozwiązań dla branży badań klinicznych. Fascynat metodyki badań naukowych, wierzy w podejście do zarządzania oparte na dowodach naukowych.
Marcin Wójcik

Marcin Wójcik

Lider zespołu i starszy programista
Wirtuoz programowania, projektant zaawansowanych rozwiązań informatycznych i artysta ergonomii miejsca pracy. Jak nie strzela kodem to trafia w dziesiątkę na strzelnicy z każdej broni palnej.
Patryk Zając

Patryk Zając

Starszy programista
Mistrz algorytmów i wyzwań programistycznych, które magicznie przekształcają się w pełni funkcjonalne produkty. Programując bez butów czerpie energię z ziemi.
Michał Martyka

Michał Martyka

Specjalista ds. wdrożeń
Dba o poprawne funkcjonowanie systemu i skuteczne wdrożenie klientów do pracy z systemem. Bezkompromisowy tester funkcjonalności systemu i fan czarnego sportu.
Piotr Kumor

Piotr Kumor

Specjalista ds, wdrożeń
Specjalista od rozwiązywania problemów klientów, cierpliwy trener, wnikliwy tester nowych rozwiązań, mistrz ciętej riposty i basista w kapeli rockowej.
Magdalena Grzesiak

Magdalena Grzesiak

Kontroler
Mistrzyni kontroli kosztów. Dba o terminowość i porządek w dokumentach kadrowych. W wolnym czasie uwielbia podróże i odkrywanie nowych kultur, szczególnie pod kątem kulinarnym.
Joanna Jasiak

Joanna Jasiak

Kontroler
Mistrzyni analizy i raportowania w badaniach klinicznych. Dba o precyzję rozliczeń i przejrzystość danych. Wolny czas spędza na pochłanianiu książek i spacerach z psem.
Iwona Witek

Iwona Witek

Kontroler
Mistrzyni negocjacji i alokacji budżetów w badaniach klinicznych. Dba o korzystne warunki kontraktów i optymalizację kosztów. W wolnym czasie doskonali swoje umiejętności jeździeckie.
Julia Kocik

Julia Kocik

Asystent ds. kontrolingu
Koncentruje się na rozliczeniach i raportach dla ośrodków i sponsorów, dba o pełność i aktualność danych w systemie informatycznym. Pasjonuje się baletem, podróżami i motywami ludzkiego zachowania.

Kontakt

© 2023 by SMARTrials® | POLITYKA PRYWATNOŚCI